04 kwietnia 2024

Relacje - 4 podstawowe formuły

W Human Design wyróżniamy 4 podstawowe formuły opisujące podstawową dynamikę między ludźmi. Poznanie tych wzorców może pomóc zrozumieć, jakie siły kształtują relację. Oto krótkie przedstawienie 4 formuł:

9-0 „nie ma gdzie pójść”

Gdy dwie osoby spotykają się, ich wspólny wykres kompozyt składa się w tym przypadku z 9 zdefiniowanych centrów, to oznacza, że wszystkie centra w Bodygrafie są zakolorowane. Choć może to stworzyć  wspaniałe połączenie, może również być bardzo niewygodne. Razem tworzycie bardzo bliską więź. To tak, jakbyście byli zamknięci w waszym mikroświecie, gdzie nikt inny nie ma szansy się przebić do waszej przestrzeni. Wam również trudno jest od siebie uciec. Jeśli utkniesz w takiej relacji z kimś, kto jest toksyczny, nie jest łatwo ją opuścić. Z jednej strony jest to piękne uzupełnienie siebie nawzajem, ale z drugiej strony, może prowadzić do trudności w odnalezieniu się dla innych osób, zwłaszcza dzieci. Dwie osoby całkowicie się dopełniają, nie czują potrzeby zewnętrznych kontaktów, warto w takie relacji od czasu do czasu dać sobie przerwę i zachować zdrową równowagę.

8-1 „trochę zabawy”

Mamy tu 8 centrów zdefiniowanych i 1 pozostaje niezdefiniowane. To miejsce, gdzie 2 osoby są otwarte na nowe doświadczenia. Wspólne zainteresowania są siłą napędową, umożliwiającą odkrywanie nowych rzeczy z różnych perspektyw. Możecie chcieć razem coś robić, razem wychodzić na miasto, odkrywać, pracować. To zdrowa i dynamiczna relacja, w której brak problemów z wzajemnym zrozumieniem, może przyczynić się do wspólnego rozwoju.

7-2 „praca do wykonania”

Moment, w którym mamy 2 centra niezdefiniowane, w relacji oznacza, że dwie osoby mogą mieć różne zainteresowania, które spowodują pewne oddalenie od siebie. To naturalne, że czasem jedna osoba chce wyjść, a druga preferuje spokój domowego ogniska.  Kluczowe jest, aby relacja była zdrowa i umożliwiała swobodę wyboru działań. Ta relacja potrzebuje więcej przestrzeni i akceptacji dla indywidualnych potrzeb, aby uniknąć wzajemnych pretensji

6-3 „lepiej być osobno”

Taka relacja opisuje dwie osoby, które nie są tak silnie ze sobą związane. To wcale nie musi być negatywne; wręcz przeciwnie, dla tych którzy cenią niezależność, może to być idealne rozwiązanie. Czas spędzony osobno pozwala na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań, z jednoczesnym zadowoleniem z okazjonalnych spotkań. W tej relacji dominuje duża niezależność.

5-4 „już nie ma relacji”

To bardzo luźne połączenie między dwoma osobami. Może być tak, że macie zupełnie inne zainteresowania, priorytety, wartości i poglądy. Jest to relacja pełna wyzwań, gdyż różnice te mogą prowadzić do konfliktów na wielu płaszczyznach. Wartościowe jest tutaj umiejętne zarządzanie różnicami i szukanie kompromisów, aby utrzymać kruchą równowagę w relacji.

Pamiętaj, że każda relacja jest unikalna, a te formuły są jedynie narzędziem do zrozumienia podstawowej dynamiki. Gdy analizujemy kompozyt partnerski, bardzo wiele aspektów jest dokładnie i szczegółowo omawianych, tak aby dać wgląd w waszą dynamikę. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć swoją relację, wzmocnić ją, dowiedzieć się dlaczego występują konflikty warto skorzystać z analizy partnerskiej. Pozwoli ona na zrozumienie siebie i swojego partnera na głębszym poziomie, odkryć co jest dla Was ważne, tak aby cieszyć się z harmonią, szczęściem i miłością.

 

 

Polityka Prywatności

© Przestrzeń Wymiany Myśli